Veriyaz Telefon Numarası
Modül Taşıma | Video Eğitimi
Bir Modülü Başka Bir Sayfaya Taşıma
Modül Taşıma - Eylemler Menüsü
   
Modül Taşıma | Resimli Anlatım
Bir sayfada bir yerden başkabir yere modül taşıyabilirsiniz. Bir pane içindeki modülleri sıraları değiştirilebilir yada bir panedeki modül başka bir paneye taşınabilir. Ayrıca bir sayfadan başka bir sayfayada modül taşınabilir.
Bir sayfadaki modülleri taşımak için iki farklı yöntem kulanılır.Modülü Eylemler Menüsü İle Taşıma

Hemen her modülün "Eylemler" menüsü vardır. Bu menüye modül kalıbının (Containers) sol üründeki aşağı ok butonuyla erişilir.
1. Modül kalıbının yani Containersın sol üst köşesindeki aşağı ok butonunun fareyle üzerine gelin. Eylemler menüsü açılacaktır. En alttaki "Taşı" menü öğesinin fare ile üzerine geldiğinizde alt menüsü olarak modülün taşınabileceği bölümler gelecektir.
2. Açılan alt menüden modülü nereye taşımak istediğinizi seçin. Taşıma işlemi tamamlanmıştır.

Sürükle Bırak Yöntemi İle Modül Taşıma

Çalışma sayfanız "Görüntüle" veya "Düzenle" modunda iken sürükle bırak yöntemini kullanamazsınız.

1. Sayfanızın sol üst köşesinden "Lütfen Bir Mod Seçin : " başlığı karşısından "Dizayn" seçeneği işaretlenir. Bu şeçenek işaretlendiğinde Modüllerinizin yer değiştirme işleminde kolaylık sağlanması amacıyla içerikleri boş olarak sadece modül kalıplarını göreceksiniz.
2. Yerini değiştirmek istediğiniz modülün başlık kısmına farenin sol tuşu ile basılı tutarak, modülü taşımak istediğiniz yere sürükleyin.
3. Modül tam olarak taşımak istediğiniz yerdeyse farenin sol tuşuna basmayı bırakın.Modül taşıma işleminiz tamamlanmış olacaktır.
Hazır Site Modülünü Başka bir sayfaya Taşınması

Bir modülü bulunduğu sayfadan başka bir sayfaya taşımak mümkündür.

1. Modül başlığının sol üst köşesindeki aşağı ok butonunun üzerine fare ile gelerek açılan menüden ayarlar seçeneğine tıklayabileceğiniz gibi modül kalıbının yani containersın sağ alt köşesindeki ayarlar düğmesine tıklayarakta ayarlar sayfasını açabilirsiniz.


2. Açılan "Modül Ayarları" sayfasından "Gelişmiş Ayarlar" kısmına gelin "Şu Sayfaya Taşı:" seceneklerinden taşımak istediğiniz sayfayı seçin.

3. İşlemin tamamlanması için sayfanın en altındaki "Güncelle" butonuna tıklayarak sayfanızın ayarlarını kaydedin.