Veriyaz Telefon Numarası
Kullanıcı Ayarları | Hazır Site Video Eğitimi
Kullanıcı Yönetimi
Kullanıcı Kayıt Türü Seçme
   
Kullanıcı Ayarları | Hazır Site Resimli Anlatım
Sitenizi kimler kullanıyor? Web sitenizi ziyaret eden herkez bir kullanıcıdır. Ancak ziyaretciler iki kullanıcı grubunda incelenir.

İlk ziyaretci tipi kayıtlı olmayan kullanıcılardır. Bu kullanıcılar sadece izin verilen sayfaları ve modülleri görebilir.

İkinci ziyaretciler ise kayıtlı kullanıcılardır. Yöneticinin belirlediği izinlere göre sayfa görüntüleyebilir ve düzenleyebilir.Kullanıcı Kayıt Türünü Seçme

Kullanıcı kayıt türünü belirlemek için;

1.  "Yönetim" menüsünden "Site Ayarları" nı tıklayın.
2. "Site Ayarları" sayfasında "Gelişmiş Ayarlar" bölümünde "Güvenlik Ayarları" kısmında "Kullanıcı Kayıt Türü:" belirlenebilir.
3. Hiçbiri, Özel, Genel, Doğrulandı şeklinde dört seçenek bulunmaktadır.Hiçbiri : Bu secenek işaretlendiğinde, sayfanın giriş kısmında kayıt düğmesi görünmez olur. Dolayısıyla yeni bir kullanıcı kaydına izin vermez. Site sadece yönetici tarafından yönetilir.

Özel : Bu ayar seçildiğinde kullanıcıları sadece yönetici belirler. Daha çok özel aile sitelerinde kullanılır.

Genel : Bu ayar seçildiğinde isteyen herkez otomatik olarak sitenize kayıt olabilir.

Doğrulandı :  Bu ayar seçildiğinde kayıt olan kullanıcının mail adresine doğrulama kodu gönderilir. Bu kod ile doğrulama yapmadığı sürece kullanıcı kaydı tamamlanmaz.4. Sayfanın en altındaki "Güncelle" linkine tıklayarak Kullanıcı kayıt türünü belirlemiş olacaksınız.

Hazır Site Kullanıcı Yönetimi

Yeni kullanıcı ekleyebilir, düzenleyebilir yada silebilirsiniz.

1. "Yönetim" menüsünden "Kullanıcı Hesapları" nı tıklayın
Kayıtlı kullanıcıları istediğiniz kritere göre listeleyiniz.
2. Kullanıcı listesinden bilgilerini düzenlemek istediğiniz kullanıcının sırasındaki mavi kalem simgesine tıklayarak kullanıcının detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz.