Veriyaz Telefon Numarası
Text/HTML Modülü Kullanımı | Hazır Site Video Eğitimi
Text-HTML Modülü Kullanımı | Resimli Anlatım
Text / HTML  modülü sitenize yazı eklemek için kullanılır. Aynı zamanda Html kodlarıyla da istediğiniz içerik girişini yapabilirsiniz.


Metin Düzenleme (Temel)

Bu modülü ilk eklediğinizde içeriği boş olarak gelmektedir. Sadece modül kalıbı (containers) ve eylemler menüsü görünmektedir.
1. Modülü ekledikten sonra içeriğini düzenlemek için, sol alt köşesindeki mavi kalem (edit text) butonunu kullanabileceğiniz gibi Modül başlığının sol üst köşesindeki aşağı ok butonunun üzerine fare ile gelerek açılan menüden "Edit Text" seçeneğine tıklayabilirsiniz.

2. Karşınıza bir metin kutusu gelecektir. Sayfanın Üstünden "Basit Metin kutusu" nu yada "Zengin Metin Kutusu"nu seçebilirsiniz.

3. Sayfanın sağüstündeki "Source" butonu ile sayfanızı Html moduna çevirip Html kodları ile çalışabilir. Aynı şekilde "Source" butonuyla normal düzenleme ekranına dönebilirsiniz.

4. Metinlerinizi düzenlemek, resim, tablo, köprü vs eklemek için araç kutusunu kullanabilirsiniz.

5. Eklediğiniz içeriği yayınlamak için sayfanın en altındaki " Güncelle " butonuna tıklayın. Text / Html Modülüne Resim Ekleme

1. Modülü ekledikten sonra içeriğini düzenlemek için , sol alt köşesindeki mavi kalem (edit text) butonunu kullanabileceğiniz gibi Modül başlığının sol üst köşesindeki aşağı ok butonunun üzerine fare ile gelerek açılan menüden "Edit Text" seçeneğine tıklayabilirsiniz.

2. Araç kutusundan insert/edit images butonunu tıklayın.

3. Karşınıza "Images Properties" penceresi gelecektir. "Browse Server" butonuna tıklatın.

4. Karşınıza "Images Gallery" penceresi gelecek. Burada daha önceden eklenmiş resimleri göreceksiniz.


5. Eğer kullanacağınız resim bu resimler içinde mevcut değilse bu pencerenin en üstünde bulunan "Gözat" butonuna tıklayarak yeni bir resim seçin.


6. "Yeni Dosya Yükle" Linkine tıklayarak resimi galeriye ekleyin.

7. Galerideki resmin üzerine tıklatın.


8. Tekrar "İmages Properties" penceresine dönmüş olacaksınız. Resmin özelliklerinin buraya eklendiğini göreceksiniz. Gerekliyse Boyutlarını yada diğer özelliklerini değiştirebilirsiniz.

9. "Ok " butonuna tıklayarak resminizi modülün içine eklemiş olacaksınız.