Veriyaz Telefon Numarası
Portal Modeli

Portal siteleri, ziyaretçilere bir mekanda aradıkları hemen her şeyi bulmaları için bir şans verir. Bu siteler genellikle web üzerinde araştırabilecekleri haberler, spor ve hava durumu bilgilerini verirler. Birçok insan portal kelimesini işittiği zaman arama motorlarından söz edildiğini düşünür. Arama motorları yatay portallardır veya her alanda çeşitli konularda bir araya getirilmiş bilgilerin kümelendiği portallardır. Daha özelleşmiş portallar da vardır, bunlar tek bir alana ait bilgileri kapsar . Bu portallara dikey portallar denir.

Online alışveriş, ana portalların popüler ekleridir.

Portallar, müşterilerine, online şirketlere, online alışveriş merkezlerine ve açık arttırma sitelerine bağlayarak bazı avantajlar sağlar. Bu portallar, kullanıcılara araştırdıkları ürün üzerinde bilgi toplamalarına yardım eder ve online alışveriş merkezlerinin aksine, kullanıcının bağımsız mağazaları aramasına olanak sağlar.

Müşteriler online alışveriş yapmak için bu portalları kullanırken uyanık olmalıdır. Her portalın alış veriş yapısında farklılıklar vardır. Mesela bazı portallar her bir link için ticari üyelerinden para alır, bazıları almaz.