Veriyaz Telefon Numarası
Kişiden kişiye ödemeler

Kişiden kişiye ödemeler,tüketiciler arasında gerçekleşen para transferleridir. Bu hizmeti veren bankalar, hesapları olan iki kişi arasında e-mail yoluyla dijital para transferini sağlar.

Paypal dijital ödeme sistemidir. Paypal, kişinin kullandığı bankaya ya da alıcının ön kaydının olup olmamasına bakmazsızın, kullanıcının e-mail adresi ile başka birine para transferi yapmasına izin verir. Başkalarına para göndermek isteyen insanlar, Paypal sistemine kaydolup, hesap açabilirler ve gönderecekleri miktarı girerler. Bu miktar kullanıcının kredi kartına faturalanır. Ödeme bildirimi alıcıya gönderilir ve hesap alıcının adına oluşturulur. Ödemenin gönderildiği kişi e-mail bildirimini aldığı zaman, Paypal'a kaydolur ve ödemeyi içeren hesaba giriş yapar. Hesaptaki para alıcının banka hesabına doğrudan veya çek olarak posta yoluyla transfer edilir.

Paypal üzerinden transferler anlıktır. Para gönderecek kişiler için servis ücretsizdir ve herhangi bir kredi kartı bilgisi istenmez. İşyeri sadece transfer için ufak bir ödeme yapar.

Paypal sistemi aynı zamanda açık arttırma sitelerinde gerçek zamanlı kredi kartıyla ödeme imkanı sağlar. Kredi kart bilgisi sistem başlamadan önce kontrol edilir. İşlem başladıktan sonra para transferi gerçekleşir. Böylece sahtekarlık veya fazla para çekme riski kalkar. Alıcı veya satıcı servisi başlatabilir. Eğer birini paypala dahil ederseniz, ufak bir para ödülü kazanırsınız. Buna benzer başka şirketlerin de servisleri vardır.