Veriyaz Telefon Numarası
E-Ticaret Çözümünü Seçme

E-işyeri sahipleri bir işyerini yönetmeyi bilirler ancak bir web sitesi nasıl tasarlanır ve programlanır bilemezler. Web sitesi kurma servisleri, e-danışma ve pazarlama gibi hizmetler, E-Ticaret çözüm sağlayıcısı gibi dış kaynak kullanımı ile alınabilir. Bu bölümde çeşitli E-Ticaret çözüm paketleri inceleyeceğiz.

Baştan sona E-Ticaret çözümleri

Baştan sona E-Ticaret çözüm sağlayıcısı, düşünceden sonuçlandırmaya kadar web sitesi kurma hizmeti sunar. Tasarım sunma, geliştirme ve online ödemelerin kabulü yanında, yeni teknolojileri uygular ve servislerini izler. Aynı zamanda sistemlerin yedeğini alır ve bilgi yönetimini sağlar.

Diğer E-Ticaret çözümleri

Baştan sona E-Ticaret çözümlerine ilave olarak E-Ticaretin gelişmesine, uygulamasına ve yönetimine yardımcı olan başka bir alternatifler vardır. Bazı siteler bu yönetim sistemlerini satmazlar. Bütün sistemi kendi sunucularına kurmuşlardır ve bu sistemi kullanmak isteyen şirketin bir kullanıcısına ücretsiz açarlar. Bu kullanıcı sistemi dener ve memnun kalıp şirketinde uygulamak isterse, sisteme bağlanan diğer kullanıcılardan kullanıcı başına ücret alınır. Birçok yönetim ve muhasebe hizmeti veren şirketler vardır. Ancak şirketinize böyle bir hizmet alırken güvenlik ve hizmet kesilmeleri gibi konuları göz önünde bulundurmalısınız.

E-Ticaret çözümünün başka bir tipi de içerik yönetimidir. Düzenli olarak sitelerin içeriğinin güncellenmesi gerekmektedir. Birçok hosting şirketi bu hizmeti verir.

E-Ticaret danışmanlığı

Danışman firmalar e-işlerin geliştirilmesinde rehberdir. Bazıları danışman olarak çalışır, diğerleri Baştan sona E-Ticaret çözüm sağlayıcısı olarak kurma ve bakım hizmeti sağlar.