Veriyaz Telefon Numarası
Akıllı Kartlar

Akıllı kartlar, içinde mikroçip bulunan plastik kartlardır. Günlük yaşamda kullandığımız manyetik kartların (Bu kartlar, kredi, ATM, telefon kartları, biletler vs.) üst evrimi diyebileceğimiz akıllı kartlar,bahsi geçen manyetik kartlardan onlarca kat hafızaya sahiptir. Bu geniş hafıza beraberinde, aynı anda bir çok işi yapabilme işlevini ve komplike çözümler sunabilme olanağı da vermektedir.
Bu durum sayesinde herhangi bir müşterinin bilgilerinin tümünü yükleyerek, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) için eşsiz bir veri tabanı ve istatistiki bilgi ağı sağlamaktan tutun da, sağlıktan otomotive, eğitimden perakende sektörü ve mağazacılık uygulamalarına kadar, her türlü sektör ve hizmet alanında, müşteriye bireysel olarak ulaşabilme, sorunlara bireysel çözümler bulabilme şansı yakalanabiliyor. Örneğin, otomotiv sektörü için geliştirilmiş bir akıllı kart yazılımı ile, kullanıcının aracını ne sıklıkta servise götürdüğü, servis alanındaki işlemler, aracın teknik bilgileri, araç performansı vs gibi, araç ve kullanıcısına ait tüm bilgiler bu kartlara aktarılabilmektedir. Bu sayede firmaya hem müşteri ilişkileri konusunda geniş bir hareket alanı ve müşteriye ulaşabilme kolaylığı sağlanmış, hem de araç modellerinin yenilenmesi, araçta giderilmesi gereken olası problemler, teknik servis performansı doğrudan kontrol edilebilme ve izlenebilme avantajı sağlanmıştır. Bu da elbette müşteri devamlılığı olarak geri dönmektedir.

  • Tek bir yazılımla onlarca işlevi gören akıllı kart otomasyonu, hem zaman kaybını önlemekte hem de firma bazında müşteriye ulaşma ve kurumsal çalışma verimliliğini denetleme konularında sınırsız imkan sağlamaktadır.
  • Akıllı kartla çalışma düzeyi mobilize olmakta, yani iş ortamı tek bir mekana bağlı kalmadan, iş kapsamı hareketlenip müşteriye her an her saniye ulaşılabilmektedir. Kısaca müşteri ilişkileri yönetimi, iş ve üretim süreçlerinin odağına dönüşmekte ve etkinliği artmaktadır.
  • Akıllı kart kullanımı firmanın ya da kurumun kurumsal kimliğine, yarattığı markaya büyük bir artı değer, güvenilirlik ve prestij sağlamaktadır.
  • Güvenlik yönünden de manyetik kartların çok ötesindedir. İçerdiği yazılımın çok daha gelişmiş olması, güvenlik düzeyini de arttırmaktadır. Dışarıdan gelebilecek tehditlere yönelik olarak, bilgi kopyalamayı engelleyen, şifreleme algoritmalarını koruyan yazılımlar sayesinde, akıllı kartların 3. şahısların eline geçmesi durumunda kart içeriğinin ele geçirilmesi tehlikesini minimuma indirmektedir.